صفحه اصلی
ثبت نام
 • مشاوره و ارزیابی
 • طراحی و پیاده سازی
 • توسعه و بهبود
 • پشتیبانی
 • ارتقا و مهاجرت
 

مشاوره و ارزیابی


ابتدایی ترین و مهمترین فاز یک پروژه ی شیرپوینتی، مشاوره و ارزیابی هویت، نیاز ها و مسائل کسب و کارها میباشد؛ در پایه ریزی این بخش از پروژه ها تمامی احتیاجات، منابع اصلی داده های کارمندان، ساز و کار و روندهای اولیه مجموعه در این مرحله تعیین و تبیین می شود.

طراحی و پیاده سازی


طراحی و اجرای فرم ها و فرایند های سازمان شما بعد از فاز های مشاوره و ارزیابی و راه اندازی و نصب سرور شما شروع میشود.در این فاز با توجه به تحلیل های از پیش آماده شده کارشناسان ما شروع به طراحی و پیاده سازی می کنند.

توسعه و بهبود


پس از پشت سرگذاشتن فاز طراحی و پیاده سازی فرم ها و فرایند های سازمان شما تیم گرین لاین در فاز توسعه و بهبود در صورت تمایل شما متناسب با خواسته های مطرح شده شروع به طراحی مدل ها و برندینگ خاص مجموعه می نماید.

پشتیبانی


در این فاز مشاوران گرین لاین تلاش براین دارند که بر عملکرد کارمندان نظارت داشته باشند تا بتوانند در مواقع ضروری و قبل از وقوع مشکلات مدیران و کارمندان مربوطه را مطلع سازند و از دوباره کاری های احتمالی در سازمان جلوگیری به عمل آورند.

ارتقا و مهاجرت


ارتقا و مهاجرت سیستم به دو نحو توسط گرین لاین اجرا میشود ، اولین حالت به این صورت است که ارتقا در فرم ها و فرایند های سازمانی اتفاق می افتد که این اتفاق بر اثر گسترش و پیشرفت سازمان است که با نیاز های جدیدی رو به رو می شود.

 

دربـاره مـا

شرکت هلدینگ صراط میثاق در سال 1972 میلادی با نام های سلم و صراط کار خود را در بخش های معماری، برنامه ریزی شهری و روستایی، کنترل پروژه و توسعه پایدار آغاز نمود ، و در طول این سالها با راه اندازی و بهره برداری از بخشهای طراحی، گرافیک و فیلم سازی برای تقویت پروژه ها اقدام نمود که در سال 2000 بخش نوپای آی تی به این مجموعه اضافه گردید که در حال حاضر با نام گرین لاین بصورت مستقل و با هدف گسترش بازار داخلی و خارجی مشغول به فعالیت می باشد .

 • صفحه اصلی و کارتابل شخصی
 • مکاتبات و جلسات
 • کنترل پروژه
 • ارتباط با مشتری
 • مارکتینگ و بازاریابی
 • کنترل مدارک ، EDMS
 • مدیریت کیفیت
 • انبار
 

اتصال آفیس تحت وب به Share Point

یکی از قابلیت های مهم نرم افزار شیرپوینت ارتباط کامل با مجموعه آفیس می باشد که این آفیس می تواند تحت وب باشد.

و یا روی سیستم کاربر نصب شود.مهمترین ویژگی آفیس تحت وب این است که کاربر یا هر سیستمی و در هرجا می تواند فایل های آفیس را ایجاد و یا آنها را ویرایش کند بدون آنکه مجموعه آفیس روی سیستم کاربر نصب باشد، این موضوع را با  هم بررسی و نحوه  کارکرد آن را مشاهده خواهیم کرد.اولین چیزی که نیاز داریم یک سرور که عضو همین دومین باشد و از سخت افزار نسبتاً خوبی برخوردار باشد.
همانطور که در صفحه قبل مشاهده می¬کنید رم مورد نیاز برای این سرور 4 گیگابایت می¬باشد که نسبتاً خوب است، این ها حداقل سخت افزاری است که برای این سرور در نظر می¬گیریم، توجه داشته باشید، اگر رم سرور پائین باشد با مشکل مواجع خواهیم شد.
بعد از نصب Windows Server 2012 وارد آن می¬شویم و IP آن را به صورت مقابل تغییر می¬دهیم. در قسمت DNS هم باید IP سروری را بدهیم که Active و DNS روی آن فعال شده اند.
بعد از وارد کردن IP باید سرور Office را زیر مجموعه دومین 3isco.ir بکنیم، برای این کار در Search کلمه Rename را وارد و گزینهRename This Computer را انتخاب می کنیم.

در قسمت Computer Name نام سرور خود را وارد کنید و در قسمت Domain نام کامل دومین خود را مانند شکل مقابل وارد کنید و بر روی okکلیک کنید تا شکل زیر ظاهر شود بعد نام کاربری و رمز عبور مربوط به سرور Active را وارد کنید و بر روی ok کلیک کنید، بعد از انجام این کار سیستم را Restart کنید.


بعد از Restart کردن سرور با نام کاربری 3isco\administrator وارد سرور شوید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که Net 3.5 را روی سرور نصب کنیم، که این کار را در دو سرور قبلی برای دوبار انجام دادیم در این سرور هم همین کار را انجام خواهیم داد.
وارد Search شوید و CMD را با کاربر Administrator اجرا کنید و بعد دستور زیر را داخل آن کپی کنید.

Dism.exe /online /Enable-Feature /Featurename:NetFX3 /All /Source:D:\sources\sxs 


شما باید به جای D:\sources\sxs می توانید آدرس DVD ویندوز سرور 2012 خودتان را بدهید، همانطور که مشاهده می کنید بعد از اجرا به ما پیغام Successfully داد.

بعد از نصب Net 3.5 نوبت به نصب سرویس IIS می­رسد، که این کار را می توانیم از طریق Windows Features هم انجام دهیم ولی راحت ترین راه استفاده از دستورات Power Shell می­ باشد،

برای این کار در پائین و سمت چپ ویندوز آیکون Power shell وجود دارد که بر روی آن کلیک کنید تا اجرا شود، اگر با کاربری به غیر از کاربرAdministrator Log On کردید حتماًروی Power shell کلیک راست کنید و Run as Administrator را انتخاب کنید، همانطور که مشاهده می¬کنید سرویس Power Shell اجرا شده است، حالا باید سرویس IIS را به همراه کامپوننت های آن نصب کنیم، برای این کار دستورات زیر را در خط فرمان Past کنید.

Add-WindowsFeature Web-Server,Web-Mgmt-Tools,Web-Mgmt-Console,Web-WebServer,Web-Common-Http,Web-Default-Doc,Web-Static-Content,Web-Performance,Web-Stat-Compression,Web-Dyn-Compression,Web-Security,Web-Filtering,Web-Windows-Auth,Web-App-Dev,Web-Net-Ext45,Web-Asp-Net45,Web-ISAPI-Ext,Web-ISAPI-Filter,Web-Includes,InkandHandwritingServices

کل دستورات بالا را به صورت کامل کپی کنید و در قسمت خط فرمان پاور شل کلیک کنید
همانطور که مشاهده می¬کنید کل دستورات در خط فرمان Past شده و اجرا شده اند، در آخر هم به شما اعلام می¬کند که Feature ها به صورت کامل نصب شده است. حتماً حتماً سرور راRestart کنید، تا تغییرات اعمال شود.
بعد از اینکه سرور اجرا شد و وارد ویندوز شدید باید نرم افزار آفیس تحت وب را نصب کنیم که با مراجعه به پایان این کتاب می¬توانید لینک دانلود آن را مشاهده کنید، بعد از دانلود و تهیه نرم افزار بر روی Setup.exe کلیک کنید و مراحل نصب را ادامه دهید تا نصب به اتمام برسد.

نکته: قبل از نصب این نرم افزار هیچگونه نرم افزار office بر روی سرور مورد نظر نصب نباشد،وگرنه office تحت وب نصب نخواهد شد.

در این قسمت تیک گزینه مورد نظر را انتخاب و بر روی continue کلیک کنید.

در این قسمت می­توانید مسیر ذخیره سازی فایل را مشخص کنید و برای نصب آفیس بر روی Install Now کلیک کنید.

بعد از نصب باید یک سری دستورات را در PowerShell اجرا کنیم تا به پورت HTTP اجازه عبور و دسترسی بدهیم، چون ارتباط دو سرورSharePoint و Office برای استفاده از مجموعه آفیس تحت وب از روی پروتکل HTTP می ­باشد.

برای اینکار باید دستور زیر را در Powershell به صورت دقیق اجرا کنید، این دستورات باید در سرور Office اجرا شود.

New-OfficeWebAppsFarm -InternalURL http://Office.3isco.ir -AllowHttp –EditingEnabled

همانطور که مشاهده می­کنید دستور بالا روی آدرس http://Office.3isco.ir فعال می­شود که شما باید به جای این آدرس، آدرس سرور آفیس خود را وارد کنید، به شکل زیر توجه کنید:

همانطور که مشاهده میکنید دستور را در Http  اجرا کردیم و بعد از اجرا از ما سوال میکند که آیا اطمینان دارید که میخواهید به پروتکل Power shell   Error این کار انجام خواهد شد. اگر در این بخش با Y    اجازه عبور دهید،با وارد کردن مواجح شدید با من در تماس بگیرید.

برای اینکه متوجه شویم کار به درستی انجام گرفته و تغییرات اعمال شده آدرس زیر را در Internet Explorer وارد می ­کنیم.

http://Office.3isco.ir/hosting/discovery

البته به جای آدرس بالا باید آدرس خودتان را قرار دهید و فقط قسمت آخر آن را تغییر ندهید، بعد از انجام این کار صفحه بالا نمایش داده می­ شود، که نشان دهنده انجام شدن کار می­ باشد، کار با سرور آفیس به اتمام رسیده و برای ادامه کار وارد سرور شیرپوینت می شویم.

نرم افزار SharePoint به طور خاص از PowerShell مخصوص به خودش استفاده می­کند، یعنی اینکه اگر شما دستوراتی که مربوط به Powershell باشد را داخل PowerShell مربوط به ویندوز وارد کنیم به هیچ عنوان کار نخواهد کرد و Error خواهد داد، البته می­شود کاری کرد که دستورات SharePoint هم داخل آن اجرا شود، ولی در حال حاضر وارد Start شوید و بر روی آیکون SharePoint 2013 Management Shell کلیک کنید، اگر این گزینه در Start وجود نداشت آن را جستجو کنید.

توجه داشته باشید به مانند شکل باید از روی کاربر Administrator اجرا شود.

بعد از اینکه اجرا کردید باید دستور زیر را برای باز کردن پورت HTTP اجرا کنید. 

New-SPWOPIBinding -ServerName Office.3isco.ir –AllowHTTP

دستور را به صورت کامل در PowerShell مربوط به SharePoint وارد می­کنیم و بر روی Enter فشار می ­دهیم. توجه داشته باشید که آدرس مربوط به سرور آفیس می­ باشد.

بعد از اینکه این دستور را اجرا کردیم، به صورت مقابل به ما جواب خواهد داد.

دستورات بعدی که باید وارد کنیم به صورت زیر می­ باشد.

Get-SPWOPIZone

این دستور نحوه ارتباط Internal را در SharePoint به ما نشان می­دهد.

Set-SPWOPIZone -zone internal-http

این دستور پروتکل Internal را به HTTP تغییر می­دهید

(Get-SPSecurityTokenServiceConfig).AllowOAuthOverHttp

این دستور مشخص می­کند که تنظیمات لازم برای دسترسی به پروتکل Http فعال شده یا نه.

$config = (Get-SPSecurityTokenServiceConfig)

با این دستور وارد تنظیمات Get-SPSecurityTokenServiceConfig می­شویم.

$config.AllowOAuthOVerHttp =$true

با این دستور به پروتکل HTTP اجازه دسترسی می­دهیم.

$config.Update()

با این دستور تغییرات انجام شده را Update می­کنیم.

    همانطور که مشاهده می­ کنید، تمام دستورات بالا را به ترتیب اجرا کردیم و بدون هیچ مشکلی این دستورات اجرا شده است.

تذکر: اگر با این دستورات به مشکل خوردید با من در تماس باشید.

بعد از انجام این کار تمام تنظیمات برای استفاده از آفیس تحت وب انجام شده و فقط باید Reset کنیم برای این یکبار شیرپوینت را در سرور IIS Reset  به صورت سریع IIS را وارد کنید تا به صورت شکل مقابل سرویس IIS Reset / Noforce  میشویم و دستور CMD کار وارد شود.

حالا نوبت این است که از قابلیت آفیس تحت وب استفاده کنیم، برای اینکار وارد سایتی که ایجاد کرده ایم می­شویم، مانند شکل زیر وارد سایت می­شویم وبعد وارد قسمت Documents می­شویم، در این صفحه  روی گزینه new Documents کلیک کنید تا منوی مورد نظر باز شود، در این منو که در شکل زیر هم مشاهده می­کنید، چهار نرم افزار آفیس موجود می­باشد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید، برای تست برروی Word documents کلیک می­ کنیم.

نمودار کاری سایت

0 تعداد پروژه ها
0 ساعت آموزش
0 تعداد مقالات آموزشی
0 ساعت مشاوره و پشتیبانی
 

مراحل پروژه شما

1. آشنایی با سازمان و تبیین نیازمندی های مشتری
 
مرحله اول آشنایی و شناخت از سازمان شما میباشد. در این مرحله تیم گرین لاین با برگزاری جلسات متشکل از مشاوران مجرب در زمینه شیرپوینت، با هدف شناخت و جمع آوری اطلاعات دقیق از سازمان و صنعت شما در نظر دارد تا در نخستین گام پروژه شناخت به صورت کامل انجام پذیرد تا فرم ها و فرآیند ها متناسب با نیاز های سازمان شما در اختیارتان قرار بگیرد.
2. برنامه ریزی و امکان سنجی مشتری ها
 
در این بخش مشاوران و کارشناسان مجرب تیم گرین لاین با برگزاری جلسات با موضوع "تحقیق وبررسی بر روی نیازهای سازمان شما" سعی در ایجاد تصویری از نتیجه نهایی خواسته های شما را دارند.این مستندات توسط مشاورین تحلیل و مورد امکان سنجی قرار میگیرد و نتیجه نهایی با برنامه ریزی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
3. طراحی نرم افزار
 
در این مرحله بعد از شناخت نیازهای سازمان ، تیم گرین لاین براساس تحلیل ها و بررسی های بعمل آمده در مرحله قبل توسط مشاورین ، اقدام به پیاده سازی نرم افزار و ساخت فرم ها و فرآیند های سازمان شما را می نماید.
4. پیاده سازی و یکپارچه سازی
 
در این مرحله فرم ها و فرآیند های طراحی شده متناسب با نیازهای شما توسط متخصصان ما مورد آزمایش قرار گرفته و به صورت یکپارچه برای سازمان شما پیاده سازی می گردد.
5. برگزاری جلسات منظم scrum جهت بهبود سیستم مطابق با نیازمندی ها
 
بعد از ایجاد تغییرات نهایی در فرم ها و فرآیند ها و تحویل نهایی به سازمان شما، تیم مشاور گرین لاین برای برگزاری جلسات scrum با هدف ایجاد نظم زمانبدی دقیق در بین بخش ها متناسب با نیازهای سازمان برگزار می شود.
6. تست نرم افزار و اعتبارسنجی
 
در این مرحله آموزش های ابتدایی به جهت استفاده از فرم ها و نحوه ی عملکرد آنها در اختیار شما قرار میگیرد. فرم ها و فرآیند ها توسط کاربران شما مورد استفاده قرار گرفته و در صورت تمایل به ایجاد تغییرات و گسترش فرم ها یا وجود ایراداتی در فرم، این تغییرات بعد از تحلیل و مشاوره صورت می پذیرد.
7. تحویل و آموزش راهبردی و کاربردی
 
بعد از نهایی شدن نرم افزار و تحویل آن به سازمان شما ، آموزش صحیح همراه با برنامه ریزی و اجرای کارآمد صورت می پذیرد تا نتیجه مطلوب همراه با اثر بخشی بالا حاصل شود.
8. پشتیبانی و نگهداری
 
پشتیبانی یکی از دغدغه سازمان ها برای استفاده از یک نرم افزار میباشد.تیم پشتیبانی و مشاوره گروه گرین لاین متشکل از کارشناسان متخصص در زمینه شیرپوینت خدمات متفاوتی را متناسب با نیاز های سازمان شما و رفع ایرادات و ابهامات به صورت حضوری و غیرحضوری در اختیار سازمان شما قرار خواهد گرفت .

آشنایی با تیم کاری گرین لاین

>
 
محسن قندهاری

سرپرست و مدیر داخلی

 
دانیال دلگشایی

مشاور ارشد

 
امین محمدی

گزارشات و هوش تجاری

 
آیسان باقری

برندیگ

 
محدثه اسدی

طراح و توسعه دهنده

 
فائزه عباسزاده

طراح و توسعه دهنده

>

مشتریان ما

>