مقدماتی
ثبت نام

Calender در شیرپوینت

نمای تقویم یا همان Calendar به کاربران شیرپوینت 2016امکان مدیریت و سازماندهی کارها، جلسات و رویدادها بر پایه ی زمان به شکلی ویژوال و بصری می دهد.

می توانید از یک تقویم برای ذخیره رویدادهای تیمی ، از جمله جلسات ، رویدادهای اجتماعی و رویدادهای تمام روز استفاده کنید. شما همچنین می توانید نقاط عطف تیمی ، مانند مهلت یا تاریخ عرضه محصول را ردیابی کنید ، که مخصوص یک بازه زمانی نیست. با یک تقویم در سایت SharePoint ، شما و همکارانتان به برنامه ها و تاریخ های مشترک دسترسی آسان خواهید داشت.

این تقویم توسط کلیه کاربرانی که به این صفحه دسترسی دارند به اشتراک گذاشته می شود و می تواند برای نمایش تعطیلات ، برگها و نت ها، تاریخ های تحویل و سایر اطلاعات جالب برای کل گروه استفاده شود.

در اینجا مراحل ایجاد یک برنامه تقویم ، فعال سازی نسخه و افزودن تقویم به صفحه آمده است:

یک Calendar app ایجاد کنید:
بر روی آیکون Setting کلیک کنید و بر روی Add an app کلیک کنید.

Calendar app را پیدا کنید و بر روی آیکون آن کلیک کنید.

نام مورد نظر خود را به برنامه تقویم خود تایپ کرده و بر روی ایجاد کلیک کنید.

• یک رویداد جدید را در تقویم اضافه کنید.برای ایجاد یک رویداد ، یا بر روی نماد افزودن کلیک کنید ، که هنگام مرور در تاریخ به نظر می رسد ، یا روی تاریخ دو بار کلیک کنید.
نوشته ها را پر کنید و روی ذخیره کلیک کنید.

• یک برنامه تقویم به یک صفحه اضافه کنید:در صفحه SharePoint که می خواهید تقویم نمایش داده شود ، روی ویرایش در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. صفحه در حالت ویرایش باز می شود.
مکان نمای موس را در جایی که می خواهید تقویم اضافه کنید قرار دهید.
تب Insert را باز کنید و بر روی Web Part کلیک کنید.
برنامه تقویم جدید ایجاد شده خود را انتخاب کرده و روی Add کلیک کنید.
صفحه را ذخیره کنید.

شما همچنین گزینه هایی جهت ایجاد ستون های CALENDAR شامل عناوین ماه/هفته/روز و ... دارید. ستون هایی را که می خواهید در آن چیدمان نما قابل مشاهده باشد را انتخاب کنید. همچنین گزینه مشخصی برای تعیین اسکوپ نمایش فرضی وجود دارد که شامل ماه/هفته/روز می باشد. گزینه های متعددی در اینجا در دسترس کاربران وجود ندارد و گزینه هایی از قبیل Sort کردن و Style و... وجود خواهند داشت. نمای CALENDAR همچنین می تواند همپوشانی تقویم های مختلف را نمایش دهد که به شما اجازه می دهد بیش از یک تقویم را همزمان ببینید.