ثبت نام

ویرایش منو در شیرپوینت

ویرایش منوی بالایی شیرپوینت ( Top Navigation in SharePoint )شما هم چنین در کاربری بدون نیاز به کدنویسی از شیرپوینت منوی بالایی شیرپوینت را در سایت ها و یا سایت کالکشن ها سفارشی سازی کنید و لینک هایی را به آنها اضافه، ویرایش و یا حذف کنید.

مرحله اول :

در منوی بالای سایت شیرپوینتی خود بر روی گزینه ی Edit Link که در تصویر زیر در کادر قروز آمده است کلیک کنید.

مرحله دوم :

برای ایجاد یک لینک جدید همان طور که در تصویر زیر آمده است بر روی link کلیک کنید.

مرحله سوم :

در اینجا یک پنجره ی Add a Link برای شما به نمایش در می آید که می بایست بخش های توضیحات Text to display و آدرس اینترنتی را شما پر کنید، و سپس بر روی ok کلیک کنید.

مرحله چهارم :

در اینجا بر روی گزینه ی Save برای ذخیره ی لینک جدید در شیرپوینت کلیک کنید. پس از آن بخش جدید شما به منوی بالایی سایت شیرپوینت شما افزوده خواهد شد.

دومین روش ویرایش منوی بالایی شیرپوینت ( Top Navigation in SharePoint )این رویکرد دیگری است ، چگونه می توانیم منوی بالایی را در شیرپوینت آنلاین یا SharePoint 2016/2013 سفارشی سازی و بومی سازی کنیم. همچنین می توانیم از صفحه تنظیمات سایت ، منوی بالایی را در شیرپوینت سفارشی کنیم.

مرحله اول :

وارد Site Setting شوید و بر روی Top Link bar در بخش Look and Feel برای سفارشی کردن top link navigation کلیک کنید.

مرحله دوم :

برای ایجاد یک نویگیشن جدید بر روی New Navigation Link در همان Top Link bar کلیک کنید.

مرحله سوم :

در اینجا برای وب آدرس یک آدرس اینترنتی وارد کنید و در بخش type the description توضیحات را بنویسید تا یک navigation جدید را ایجاد کنید و بر روی ok کلیک کنید.

مرحله چهارم :

در نهایت لینک نویگیشن جدید برای شما در منوی بالایی شیرپوینت به نمایش درخواهد آمد همان طور که در تصویر زیر آمده است: به این ترتیب می توانید منوی پیمایش بالا SharePoint را در SharePoint Online یا SharePoint 2016/2013 سفارشی کنید.

چگونگی اضافه کردن لینک ها به Quick Launch و یا منوی بالایی شیرپوینت به واسطه ی درگ و دراپ کردن:
از شیرپوینت 2013 به بعد ، مایکروسافت امکانات جدید و کاربردی تری را در اختیار ما قرار می دهد تا به سادگی با استفاده از ویژگی کشیدن و رها کردن همان درگ اند دراپ ، لینک هایی را برای Quick Launch به منوی بالا اضافه کنیم بر روی ویرایش لینک ها کلیک کنید و سپس هر پیوندی را بکشید و رها کنید ، شاید یک لیست ، کتابخانه اسناد ، صفحات ، مورد لیست ، سند فردی و غیره باشد. با استفاده از ویژگی drag & drop می توانید زمان زیادی را صرفه جویی کنید.

ویرایش منوی کناری شیرپوینت ( sharepoint left navigation )
شما می توانید لینک ها را در بخش منوی کناری، left navigation و یا quick launch شیرپوینت اضافه، ویرایش و یا حذف کنید.با استفاده از این مراحل زیر می توانید quick launch (اضافه کردن یک پیوند) را شخصی سازی کنید:

مرحله اول :

در صفحه ی شیرپوینت آنلاین، 2016 و یا 2013 خود بر روی Edit Link در سمت راست صفحه ی شیرپوینت خود کلیک کنید:

مرحله دوم :

در اینجا شما باید برای ایجاد پیوند جدید همانطور که در شکل داده شده است روی "link+ " کلیک کنید.

مرحله سوم :

"add link" برای شما نمایش داده می شود که در آن باید متنی را برای نمایش و آدرس به عنوان URL ارائه دهیم و سپس بر روی OK کلیک کنید.

مرحله چهارم :

برای ذخیره کردن لینک جدید در شیرپوینت ، روی "save " کلیک کنید. سپس Quick Launch دسترسی سریع سمت چپ در نویگیشن سمت چپ منوی کناری مانند زیر اضافه می شود.

با به کارگیری این روش قادر خواهید بود لینک ها را نویگیشن سمت چپ یا Quick Launch دسترسی سریع در SharePoint Online یا SharePoint 2016 // 2013 اضافه کنید. برای حذف هر پیوند از منوی کناری نویگیشن سمت چپ در شیرپوینت آنلاین. بر روی نماد X کلیک کنید. منو یا پیوند حذف می شود.