ثبت نام

انواع صفحات شیرپوینت

در این مقاله می خواهیم در مورد اصول ساختار SharePoint صحبت کنیم. سایت های شیرپوینت ، صفحات و وب چیست ؟ معمولاً یکی از اولین سؤالاتی است که من توسط کسانی که تازه به اشتراک شیرپوینت می خورند ، می گیرم.

بنابراین در این جا مقدمات اولیه برای آشنایی با فضای شیرپوینت به شما داده می شود. گفته می شود ، برای کسانی که در تلاش هستند تا نحوه ساخت شیرپوینت را بدانند.

سایت های شیرپوینت ، صفحات و وب پارت در شیرپوینت چیست؟

• سایت ها : برای سازماندهی انواع مختلف محتوا ( وب پارت ها)
• صفحات : برای نمایش محتوا (وب پارت ها) در یک سایت استفاده می شود.
• Web Part : برای ذخیره مطالب / اطلاعات خاص (به عنوان مثال اسناد ، رویدادها ، مخاطبین) استفاده می شود. این را به عنوان برنامه های تلفن هوشمند به آن نگاه کنید.

سایت های شیرپوینت چیست؟
سایت های شیرپوینت در اصل محتوی اطلاعات هستند. نحوه ذخیره و سازماندهی امور در شیرپوینت توسط Sites است. آنها را به عنوان اتاق های جداگانه در یک خانه تصور کنید، که هر سایت / اتاق هدف خاصی را ارائه می دهد یا برای مخاطبان خاص پذیرایی می کند. هر سایتی در شیرپوینت می تواند از امنیت و محتوای منحصر به فردی برخوردار باشد. به عنوان مثال یک سازمان ممکن است دارای 20 سایت باشد. 1 سایت برای صفحه اصلی ، 10 سایت برای بخش ها - یک سایت در هر بخش و 9 سایت برای پروژه ها (1 سایت در هر پروژه). بدیهی است که این فقط یک نمونه است ، از آنجا که شما می توانید به همان اندازه سایت های مورد نظر خود داشته باشید، تا زمانی که نیاز به امنیت بی نظیری داشته باشید (یعنی بخش جدید ، پروژه جدید و غیره).

تصویر زیر سلسله مراتب سایت معمولی را نشان می دهد.
شما می توانید چندین سطح زیر مجموعه یا همان ساب سایت ایجاد کنید ، با این حال، نگه داشتن ساختار تا حد امکان در یک سطح توصیه می شود.

صفحه های شیرپوینت چیست؟

اکنون که مشخص هستیم سایت های شیرپوینت چیست، اجازه دهید در مورد صفحات SharePoint صحبت کنیم. صفحات شیرپوینت چیزی نیست جز ابزاری برای نمایش محتوا در یک سایت خاص. مثل این است که غذاهای زیادی را برای میهمانان خود آماده می کنید و همه آن را در یک میز قرار می دهید و فضای خود را از بین می برید - می توانید میز دیگری را بکشید و ظروف را در آنجا قرار دهید - همان چیز. بنابراین ممکن است هر سایت دارای چندین صفحه باشد. وقتی می خواهید محتوا را روی صفحه نمایش دهید و فضای خود را خالی کنید، می توانید صفحه دیگری ایجاد کنید. نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که این صفحه روشی برای محدود کردن امنیت در محتوا نیست - به معنای واقعی کلمه فقط به معنای نمایش و سازماندهی آن محتوا در سایت و ارائه آن به کاربر نهایی است.

تصویر زیر نمونه ای از ویرایش صفحه را نشان می دهد. پس از حالت " ویرایش"، می توانید طرح صفحه، ترتیب قسمت های وب و غیره را تغییر دهید و البته می توانید صفحات جدید / اضافی را اضافه کنید.

WIKI PAGE :یا همان صفحه ویکی با عنوان صفحه محتوا شناخته می شود . شما می توانید با تایپ کردن و قالب بندی متنی را به این صفحات محتوا و کانتنت خود اضافه کنید. علاوه بر آن شما می توانید Web Part و تصاویر را به این صفحات اضافه کنید. اضافه کردن مطالب به یک صفحه ویکی بسیار شبیه به کار با Office Word می باشد. که تمامی قابلیتهای قالب بندی محتوا با استفاده از نوار تولبار بالای صفحه را دارید.

WEB PART PAGE:یک صفحه وب پارت به طور خاصی برای Web Part طراحی شده است. یک صفحه Web Part شامل محدوده ای از Web Part است که شما می توانید به آنجا Web Part اضافه کنید. در یک صفحه Web Part شما می توانید مابین مناطق و محتویات آن وب پارتها را جابجا کنید. چیدمان های متفاوتی برای وب پارتها در این صفحات وجود دارد که شما در صفحه ایجاد وب پارت می توانید آنها را انتخاب کنید.

Publishing page:صفحه Publishing هنگامی استفاده می شود که شما باید تفکیکی میان انتشار محتوا و چیدمان محتوای یک صفحه قائل شوید و یک صفحه Publishing به شما اجازه ایجاد یک چیدمان استاندارد را می دهد. بنابراین چندین کاربر می توانند با استفاده از چیدمان صفحه محتویات را وارد کنند. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا به کاربران خود در نمایی متفاوت با نمای معمولی شیرپوینت 2016، به شکلی کاملا شخصی سازی شده اطلاعات مورد نظر را به کاربران نمایش دهند.

وب پارت در شیرپوینت چیست؟بنابراین اکنون که می دانیم سایت ها و صفحات چیست ، آخرین بلوک ساختمان SharePoint به عنوان Web Parts گفته می شود. قسمتهای وب SharePoint چیست؟ در اصل آنها برنامه های کوچک هستند که به شما امکان می دهند انواع خاصی از محتوا را ذخیره کنید. قیاس در اینجا می تواند گوشی هوشمند شما باشد ، مانند iPhone. این ممکن است برنامه هایی را برای شما فراهم کند که بتوانید محتوا را ذخیره کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید مخاطبین را ذخیره کنید ، برنامه ای برای آن وجود دارد. اگر می خواهید رویدادها را ردیابی کنید، یک برنامه تقویم وجود دارد. همچنین یک برنامه برای آب و هوا ، نقشه ها و غیره وجود دارد.
شما ایده را می گیرید، همین مورد با شیرپوینت مایکروسافت این برنامه های داخلی (قطعات وب) را ایجاد کرده است که به شما امکان می دهد محتوا را ذخیره کنید. به عنوان مثال ، شما می خواهید اسناد را ذخیره کنید - یک برنامه (قسمت وب) برای آن وجود دارد - به آن Document Library گفته می شود. شما می خواهید رویدادها را ذخیره کنید - بخشی وب به نام تقویم وجود دارد. بخشهای وب "مشترک" دیگری مانند مخاطبین ، کارها ، مسائل و موارد دیگر وجود دارد. قسمتهای وب خارج از جعبه از طریق محتویات سایت قابل دسترسی است> افزودن یک برنامه.

برای کسانی که در Office 365 هستند ، یک فروشگاه SharePoint نیز وجود دارد که می توانید برنامه های 3rd party tool (وب پارت) را درست مانند فروشگاه برنامه اپل خریداری کنید .