پشتیبانی
ثبت نام

واحد پشتیبانی گرین لاین

واحد پشتیبانی از مهمترین پل های ارتباطی میان یک سازمان و مشتریانش است، پس از فاز اجرایی و آموزشی سامانه ها؛ کارشناسان تیم پشتیبانی همواره در کنار اعضای باشگاه مشتریان گرین لاین خواهند بود.
پشتیبانی همه جانبه ی فضای شیرپوینت شما در تمامی دوران کاربری شما و کارمندانتان از این سامانه به صورت حضوری و غیر حضوری بر عهده ی تیم پشتیبانی گرین لاین خواهد بود.
تیم پشتیبانی گرین لاین پس از ارائه و تحویل محصول نهایی به مشتریان در تمامی دوران کاربری آنها از سامانه ها همواره در کنار آنها خواهد بود. مشتریان گرین لاین در صورت بروز یک مشکل و حتی درخواست تغییرات جدید در سامانه ی خود می توانند از درگاه های ارتباطی ایمیل و تلفن درخواست های خود را به ما گزارش داده و پیگیری کنند. کارشناس ما پس از تجزیه و تحلیل درخواست شما راهکار مناسب را ارائه می دهد و درصورت نیاز با اتصال به سرور شما خواسته ی شما را اعمال می کنند. در صورتی که مورد گزارش شده توسط شما در راستای توسعه ی نرم افزار شیرپوینت شما باشد به تیم طراحی و توسعه ی گرین لاین ارجاع داده خواهد شد.
کارشناسان ما با به کارگیری سیستم هلپ دسک در واحد مشاوره و پشتیبانی، به خودکارسازی فرآیندهای اداری، متمرکز کردن اطلاعات و آگاه سازی افراد از طریق ارسال پیام های هشدار می پردازد وکاربران فضای شیرپوینت شما می توانند هنگام بروز مشکلات و نیاز به کمک، تنها با ارسال ایمیل یا ثبت درخواست از طریق فرم های سفارشی، درخواست خود را جهت رسیدگی به واحد پشتیبانی شیرپوینت گرین لاین ارجاع دهند. سپس نرم افزار درخواست شما را دریافت کرده، ثبت می کند و به صورت خودکار به کارشناس مربوطه ارسال می کند و به این ترتیب روند کار برای کلیه افراد مرتبط با تیکت، ساده تر خواهد شد.