ثبت نام

آموزش BPC PowerForm

BPC PowerForms یک فرمساز منحصر به فرد برای پلتفرم SharePoint است که به سازمان ها امکان استفاده از Microsoft SharePoint 2007، 2010، 2013، 2016 یا 2019 برای طراحی فرم های سفارشی پیشرفته برای کتابخانه های اسناد و لیست های شیرپوینتی فراهم می سازد. این فرمساز، یک ابزار کامل و پیشرفته برای توسعه SharePoint است، که قابلیت های SharePoint را گسترش می دهد و در عین حال طراحی فرم را ساده تر و بدون نیاز به کدنویسی می کند.

نیازی به افزودن چندین کنترل ، انواع ستون و وب پارت به SharePoint برای طراحی فرم های خود ندارید، تمام آنچه شما نیاز دارید در فرمساز BPC PowerForms گنجانده شده است.

• طراحی فرم شهودی: فرمساز مبتنی بر بستر مرورگر ، قابل استفاده برای power users، این فرمساز برای توسعه دهندگان فرم ها پیشرفته شده است. بصری ، WYSIWYG ، رابط طراحی شکل و کشیدن و رها کردن. به راحتی طرح های شکل را از توسعه به محیط های تولید منتقل کنید.

• کاهش زمان مورد نیاز برای طراحی: فرم های قدرتمند و کارآمد شیرپوینت خود را تنها در چند دقیقه طراحی کنید! این فرمساز انعطاف پذیری بالایی در برابر تغییرات کسب و کارها دارا می باشد. فرمساز پاورفرم به راحتی و بدون نیاز به نصب در سیستم مشتریان با فضای شیرپوینت یکپارچه می شود.

• با محصولات شیرپوینت بهینه ترین ROI (بازگشت سرمایه) را تجربه کنید. شما به ازای هر کاربر نیاز به پرداخت مازاد بر هزینه ی لایسنس ندارید. هزینه پشتیبانی و بیمه از سال اول در هزینه ی لایسنس گنجانده شده است.

• SharePoint را در هرجا می توانید مصرف کنید! اینترنت اکسپلورر ۸ و بالاتر، سافاری ۴ و یا بالاتر، کروم، فایرفاکس، اپرا ۱۰ و یا بالاتر، مرورگر های اندروید ۴ و بالاتر شامل مرورگرهای بهینه سازی شده ای هستند که تجربه ی پشتیبانی از فرم های پاورفرم را دارند.

• از زیرساخت های موجود خود استفاده کنید: شما می توانید به طور مستقیم و بدون دردسراز داده های سایت های شیرپوینتی متفاوت، web applications، Web services، SQL Queries، Metadata های مدیریت شده و انواع محتوای خارجی در ساخت فرم های پاورفرم خود بهره ببرید.

آشنایی با امکانات PowerForms

پس از اتمام نصب پاورفرم شما آپشن های اضافه شده به Toolbarشیرپوینت را، در زیر تنظیمات لیست مشاهده می کنید. بخش جدیدی از تنظیمات به نام BPC PowerWebForms را مشاهده می کنید: سه دکمه ی مربوط به تنظیمات NewForm، EditForm و ViewForm.

در ساده ترین سناریو، هر دکمه یک گزینه را به منظور ثبت/لغو اجزای پاورفرم بر روی new item های شیرپوینت و یا ویرایش و نمایش های آنها، در اختیار شما قرار می دهد.

در مقایسه آن با SharePoint (همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.) تغییرات بسیار کمی وجود دارد ، بنابراین می توان بدون استفاده از منحنی یادگیری شیب دار ، از PowerForms خارج از جعبه استفاده کرد.

فرمساز پاورفرم دکمه های Close، Maximizeو Restore مخصوص خود را دارد.گزینه ی Miximizing یا همان افزایش حداکثری فضای کار فرمسازدر ابعاد تمام صفحه برای شما بسیار کارآمد و مفید خواهد بود، به خصوص اگر لیست شما تعداد زیادی کومپوننت داشته باشد. درصورتی که می خواهید اندازه ی پیش فرض فرم ها را تغییر دهید، شما می توانید با ویرایش وب پارت ها و تعیین طول و عرض دقیق به آن اندازه ی دلخواه خود را به فرم پاورفرمی خود دهید.

در بخش بالایی فرم، شما می توانید یک toolbar به صورت تصویر زیر را مشاهده کنید:

New Record: اگر هنگام ویرایش یک مورد موجود ، بر روی این دکمه کلیک شود ، فرم را خالی می کند و به شما امکان ایجاد یک رکورد جدید را می دهد و همانند انتخاب گزینه ی new item هنگام مشاهده ی لیست عمل خواهد کرد. توجه داشته باشید که این امر به شما این امکان را می دهد تا از فرم موجود برای اضافه کردن موارد استفاده کنید، حتی اگر شما New items را در پاورفرم انتخاب نکرده باشید. هم چنین توجه داشته باشید که هر تغییری بر روی موارد موجود ذخیره نخواهد شد.

نکته: شما می توانید به جای بستن فرم و باز کردن مجدد آن ، از این دکمه برای اضافه کردن آیتم های مختلف ، با استفاده از گزینه Save و New Record موارد جدید را اضافه کنید.

Save Record: این گزینه آیتم جدیدی را که در فرم اضافه کرده اید در همان حالت ذخیره کرده و فرم را باز نگه می دارد.

Save and Exit: این گزینه آیتم موجود را ذخیره کرده و فرم شما را می بندد.

Delete Record: با کلیک بر روی این گزینه می توانید آیتم در حال نمایش در فرم را ببندید. چنان چه شما پیش از ذخیره ی اطلاعات خود هنگام افزودن یک مورد جدید بر روی گزینه ی Delete کلیک کنید؛ با پیام اخطار : Record not saved yet. مواجه خواهید شد.

Cancel: فرم شما را بدون اضافه کردن تغییرات شما به آن می بندد. توجه داشته باشید که تغییرات مربوط به تنظیمات فرم (به فرم طراحی شده، سفارشی سازی یا طراح زمان اجرا مراجعه کنید) از پیش تعین شده و بدون تغییر می باشند و تحت تأثیر انتخاب Cancel قرار ندارند. با فشار دادن X در گوشه بالا سمت راست ، همین اثر را می توان بدست آورد.

Flat Mode: طرح فرم را تغییر می دهد تا تب های مختلف و کنترل های گونان را بر روی یک فرم واحد به نمایش درآید و چاپ آن را آسان تر می کند.

Prints: با انتخاب این گزینه، شما می توانید فرم خود را چاپ کنید.

Design Form: با انتخاب این گزینه، برای مشاهده و تغییر تمامی موارد مربوط به فرم مربوطه، آن فرم برای شما بارگیری خواهد شد.

برای تمام دکمه های فوق ، کاربر باید مجوزها و دسترسی های مربوطه را داشته باشد. اما حتی در این صورت شما می توانید به صورت دلخواه با استفاده از Designer آنها را مخفی کنید. به عنوان مثال، شما می توانید دکمه ی New Record را از دسترس کاربران خود بردارید تا آنها قادر به افزودن موارد جدید در لیست شما نباشند.

شما با کلیک کردن بر روی دکمه ی Design Form یک پنجره ی جدید را مشاهده می کنید؛ که در آن می توانید ظاهر و عملکرد فرم خود را تغییر دهید.

مروری دیگر بر روی نوار ابزار یا همان toolbar در قسمت بالای فرم، شامل دکمه ها و گزینه های زیر می شود:

• Save: تغییرات ایجاد شده در نمای Designer را ذخیره می کند.

• New Tab: یک container tab جدید را در فرم ایجاد می کند.

• New Section: یک بخش جدید را بر روی تب می سازد، شما می توانید از ان بخش های جدید برای گروه کنترل های خود استفاده کنید تا نمایی تمیز و مرتب با داشتن تمامی اطلاعات در کنار هم در فرم خود ایجاد کنید.

• Hide Controls: این دکمه ی مربعی را پس از ایجاد یک کنترل در فرم مشاهده می کنید. انتخاب این گزینه در همان لحظه کنترل را از صفحه ی مورد استفاده ی کاربر فرم پاورفرمی شما پنهان می کند. (البته اعمال این تغییرات پس از آنکه ذخیره ی آنها بر روی ویرایشگر ایجاد می شود.)

• Delete: کنترل انتخابی شما را حذف می کند.

• Align Left: تنظیمات کنترل انتخابی را تغییر می دهد.

• Align Right: تنظیمات کنترل انتخابی را تغییر می دهد.

• Format Painter: با استفاده از این گزینه، جانمایی و آرایش ساختاری مربوط به یک کنترل را می توانید بر روی چندین کنترل کپی کنید.

• Migrate Customization: ابزار migration را باز می کند. می توانید از آن برای کپی کردن اطلاعات بومی سازی شده در یک لیست یکسان دیگردر یک وب سایت دیگر استفاده کنید.

• Export Xml Customization: اطلاعات شخصی سازه شده را به یک فایل Xml صادر می کند.

• Import Xml Customization: اطلاعات یک Xml شخصی سازی شده ی پاورفرم را در یک فایل وارد می کند.

• About: صفحه نمایشی، درباره PowerForms را باز می کند.