ثبت نام

Microsoft Office InfoPath چیست

Microsoft Office InfoPath یکی از ابزارهای فرم ساز است که شما را در طراحی فرم ها کمک می کند. این ابزار طراحی حتی برای افرادی که کاربر جدید اینفوپث هستند کاربری آسانی دارد.اینفوپث امکان طراحی فرم ها با ویژگی های دلخواهتان را به شما می دهد. از جمله ویژگی های این فرم ساز میتوان به یادگیری آسان و بدون نیاز به مهارت کد نویسی، ایجاد گردش کار (Workflow)، طراحی فرم های سفارشی (Costum Form)، امکان طراحی سریع و آسان، ذخیره ی اطلاعات و داده ها به زبان XML اشاره نمود. این نرم افزار شامل (Infopath Designer 2013) برای طراحی فرم و Infopath Filler 2013 برای پرکردن و Publish کردن فرم ها می باشد.  

Microsoft Office InfoPath یکی از ابزارهای فرم ساز است که شما را در طراحی فرم ها کمک می کند. این ابزار طراحی حتی برای افرادی که کاربر جدید اینفوپث هستند کاربری آسانی دارد.اینفوپث امکان طراحی فرم ها با ویژگی های دلخواهتان را به شما می دهد. از جمله ویژگی های این فرم ساز میتوان به یادگیری آسان و بدون نیاز به مهارت کد نویسی، ایجاد گردش کار (Workflow)، طراحی فرم های سفارشی (Costum Form)، امکان طراحی سریع و آسان، ذخیره ی اطلاعات و داده ها به زبان (XML) اشاره نمود. این نرم افزار شامل (Infopath Designer 2013) برای طراحی فرم و (Infopath Filler 2013) برای پرکردن و Publish کردن فرم ها می باشد.

اتوماسیون و گردش کار ساده ی (workflow) اینفوپث به شما کمک می کند تا فرم های مورد نظرتان را به راحتی در کمترین زمان ممکن طراحی کنید. ابزار ها، صفحه آرایی ها و ریبون های اینفوپث شما را در طراحی فرم های کارآمد با ظاهری زیبا یاری می کند؛ و این فرم های طراحی شده ی اینفوپثی پرکردن اطلاعات را برای کاربران راحت تر می کند.نرم افزار اینفوپث همچنین بیشترین هماهنگی و همسازی را با نرم افزار سازمانی شیرپوینت دارد. اینفوپث پشتیبانی و کنترل ویژگی های تکمیلی فرم های تحت بستر وب را به عهده دارد؛ که کار را برای به کارگیری اینترنت برای جمع آوری و نگهداری اطلاعات آسان تر می کند.

اینفوپث 2013 به طور خودکار فرم های ساده ای را از لیست های شیرپوینت و دیگر منابع اطلاعاتی ایجاد می کند و صفحه ی از پیش تعریف شده ای ارائه می دهد. در فرم های پیشرفته ی اینفوپث شما با طی کردن مراحل آسان قادر به افزودن فیلد های جدید،شرط های جدید و کنترل های خواهید شد. فرم هایی که طراحی آنها به اتمام رسیده تنها با یک کلیک منتشر(Publish) می شود.کاربران اینفوپث برای پر کردن فرم های اینفوپثی نیازی به نصب برنامه ی اینفوپث و دانلود کردن فرم اضافه ای ندارند. تمام نیاز آنها برای پر کردن فرم سفارشی دسترسی به یک مرورگر وب است.

اگر سازمان کوچکی دارید و زمان لازم برای ساختن یک بانک اطلاعاتی را ندارید و یا می خواهید اطلاعات خود را از (word) یا (excel) به بانک اطلاعاتی سازمان خود منتقل نمایید.شما میتوانید با طراحی یک فرم متناسب با نیاز سازمان در اینفوپث و سپس تکمیل فرم، اطلاعات ثبت شده را طبقه بندی و نگهداری کنی؛و از اینفوپث به شیرپوینت (publish) کنید. می توان گفت برای برطرف کردن نابه سامانی داده ها مناسب ترین برنامه برای فرم سازی اینفوپث (InfoPath) است.در واقع برنامه ی اینفوپث در کنار شیرپوینت بسیار کارآمد خواهد بود. فرم ساز اینفوپث برای ساختن قالب های فرم ساخته شده که مبتنی بر زبان نشانه گذاری (XML) و تکنولوژی های مرتبط با آن می باشد. (XML) یک زبان استاندارد صنعتی برای توصیف، سازمان دهی و تبادل داده هاست. در فرمساز اینفوپث، قالب های فرم مبتنی بر فناوری های XML هستند و داده های فرم با فرمت (XML) ذخیره و (Publish) می شوند.