ثبت نام

معرفی نینتکس فرم (Nintex Form )

فرم های Nintex یک ابزار Microsoft SharePoint است که در درجه اول برای جمع آوری و اعتبار ورودی های کاربر در لیست های شیرپوینت و گردش کار Nintex استفاده می شود. کیت توسعه نرم افزار (SDK) هدف فرم ها ، نحوه طراحی ، ذخیره و ارائه در شیرپوینت را بررسی می کند. این اسناد همچنین به فرمت اصلی فایل مورد استفاده فرمهای Nintex و در آخر نحوه استفاده از رابط قابل برنامه ریزی (API) برای مدیریت فرم های شما و ادغام آنها در چرخه توسعه نرم افزار (SDLC) خود در هنگام تهیه راه حل هایی برای فرم های Nintex و Workflows می پردازد.

ترویج استفاده از فرم های دیجیتالی جایگزین کردن جمع آوری داده ها با فرم های کاغذی است. فرم های دیجیتال مزایای مختلفی را به همراه دارند. لازم نیست یک فرم دیجیتالی حتما چاپ شود. وقتی کاربر به فرم موردنظر خود دسترسی پیدا می کند ، همیشه به جدیدترین نسخه دسترسی پیدا خواهد کرد. علاوه بر این، این فرم می تواند اطلاعات را مستقیماً از کاربر فرم به جای نیاز به کارمندان ورود داده به فرم های کلیدی دست نوشته ، ضبط کند. کاربر فرم اطلاعات را در لیست SharePoint 2019 وارد می کند. اعتبار سنجی فرم با ارائه بازخورد به کاربر فرم ، کیفیت داده ها را بهبود می بخشد.

NintexForms ابزاری را برای کمک به کاربر فرم می دهد تا اطلاعات دقیقی مانند کنترل های لیست، جستجوی داده ها و قوانین اعتبار سنجی را وارد کند. علاوه بر این ، می توانید فرم های بهینه سازی شده برای کاربران تلفن همراه در تعامل با فرم در انواع دستگاه ها: تبلت ، تلفن های هوشمند و لپ تاپ ارائه دهید.

• فرم های نینتکس Nintex می توانند تجربه ی کاربران شما را در استفاده از فرم های دیجیتال و همچنین کیفیت داده های ثبت شده توسط آنها را بهبود ببخشند. شما با انتقال سیستم جمع آوری داده از فرم های کاغدی به فرم های کاربردی نینتکس از مزایای سیستم های مکانیزه بهره خواهید برد.

Nintex ابزاری را برای کمک به تمرکز عناصر ورودی داده ها ، اتصال منابع داده و کنترل های فرم به صورت پویا برای کمک به کاربر فرم شما در تهیه داده فراهم می کند.

• فرم های نینتکس چگونه کار می کنند؟

کاربرها، داده ها را در فرم های نینتکس وارد می کنند:

کاربران شیرپوینت می توانند با فرم Nintex ارتباط برقرار کنند تا داده ها را در یک لیست SharePoint یا گردش کار Nintex وارد کنند. کاربر، فرم را در دستگاه خود باز می کند. این فرم متناسب با دستگاهی که در آن باز می شود در ابعاد صفحه نمایش نشان داده می شود. اندازه آنها برای دستگاه آنها مانند تبلت ، رایانه لوحی یا تلفن هوشمند اندازه آن است. ابزارهای نینتکس که شامل مجموعه ای از کنترل ها از قبیل Text Box، Radio Button و لیست ها است. کنترل ها در رابطه با حاشیه های هر یک از طرح های تعریف شده قرار گرفته اند. کاربران فرم از طریق هر یک از کنترل ها کنترل می کند و اطلاعات را در محدوده تعامل هر کنترل وارد می کند. به عنوان مثال ، یک جعبه متن فقط به کاربر امکان تایپ متن را می دهد. یک دکمه رادیویی یا کادر کنترل فقط به کاربر اجازه می دهد کنترل را انتخاب یا از بین ببرد. برخی از کنترل داده ها را از منابع دیگر مانند لیست های شیرپوینت ، متغیرهایی از گردش کار ، پایگاه داده های SQL خارجی یا سرویس های وب خارجی RESTful گرفته می کنند و سپس به کاربر اجازه می دهند تا با این داده ها ارتباط برقرار کند. به عنوان مثال ، یک سرویس سرویس وب ممکن است به یک نقطه انتهایی که نام فروشگاه را تحویل می دهد تماس بگیرد ، و کاربر فرم از بین این نام های فروشگاه انتخاب کند.

امکانات جدید و تازه اعلام شده ی نرم افزار های فرمساز نینتکس

درحالی که پلتفرم نینتکس همواره درحال توسعه و به روزرسانی محصولات خود است، شما در ادامه ی این مقاله می توانید بخشی از ویژگی ها و امکانات جدید و کاربردی فرم نینتکس را مشاهده کنید:

امکانات جدید نینتکس شامل:
• موقعیت جغرافیایی
• امضا
• دستگاه بارکدخوان
• اضافه شدن ELSE Condition به Rule های نینتکس

کنترل موقعیت جغرافیایی

با نسخه قبلی کنترل جغرافیایی نینتکس، می توانید موقعیت مکانی خود را در طول و عرض جغرافیایی ، چه در مرورگر وب ، چه بر روی دستگاه تلفن همراه خود ضبط کنید. با استفاده از فرم های یونیورسال ، شما توانایی تهیه کلید API Google Maps خود را دارید - به این معنی که می توانید نقشه ای در هر نقطه از جهان در فرم خود داشته باشید ، و در یک وب و موبایل همان تجربه را داشته باشید. این به شما امکان می دهد از موقعیت مکانی خود استفاده کنید یا یک مکان مشخص را روی نقشه مشخص کنید. این می تواند برای تأیید محل تحویل یا شاید گزارش یک حادثه در یک مکان خاص مفید باشد.

کنترل امضا

یک ویژگی کمتر شناخته شده در نسخه ی Nintex Mobile وجود دارد که می توانید یک کنترل امضا را نشان دهید و یک رشته Base64 را در شیرپوینت ضبط کنید. این عالی بود ، اما به شما امکان نمایش امضاء روی فرم را بدون استفاده از JavaScript نمی دهد. در فرم های یونیورسال ، اکنون ما یک امضای بومی داریم که می توانید بر روی فرم ، رونوشت وارد شوید و امضای درست را روی فرم مشاهده کنید. امضای ضبط شده به عنوان تصویری ذخیره می شود که روی فرم قرار داده می شود ، یا روی سندی که با استفاده از Nintex DocGen تولید می شود ، درج می شود.

دستگاه بارکدخوان

دیگر ویژگی کمتر شاخته شده در نسخه ی موبایل نینتکس، دستگاه بارکدخوان است. با برخی تنظیمات مشخص شما می توانید دستگاه بارکدخوان را در فرم قرار دهید.

اضافه شدن ELSE Condition به Rule های نینتکس

اگر با موتور rule های فرمساز نینتکس برای نینتکس cloud استفاده نکرده اید، حال وقت استفاده از این ویژیگی کاربردی نینتکس می باشد. استفاده از این قابلیت نینتکس از پیش قوی تر و آسان تر شده است. و در به روزرسانی های جدید حتی بهتر شده است. در آخرین نسخه ی منتشر شده از فرم ساز نینتکس ELSE Condition به rule builder افزوده شده است. این ویژگی به شما این امکان را می دهد اگر یک شرط صحیح است یک قانون را تعیین کنید و کنترل های موجود در فرم را به روز کنید. اگر شرط صحیح نباشد ، ELSE Condition نیز می تواند خصوصیات کنترل را تغییر دهد.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک کنترل را نشان دهید ، مقدار یا همان value آن را مشخص کنید و آن را " read-only" کنید. اگر شرط صحیح نبود ، می تواند هر یک از این اقدامات را خنثی کند.

به طور کلی و در کنار هم ، کنترل موقعیت جغرافیایی ، بارکد و ویژگی کنترل امضا تمرکز ویژه ای بر تعامل بین افراد دارد. دانستن اینکه کاربران شما در کجا بوده اند ، آنچه را که آنها اسکن کرده اند ، و جمع آوری امضای آنها باعث می شود به شما دید جامع تری را نسب به روند خواهد داد و امکان ارزیابی بیشتری را فراهم کند.
با استفاده از این کنترل ها ، همراه با موتور rule پیشرفته ، سازمان شما می تواند با درگ کردن کنترل های آماده به صورت مستقیم و به صورت خودکار ، یک فرآیند پیچیده کسب و کار را ساده انجام دهد و فرآیندهای پیرامون آن را با Nintex Workflow Cloud اتوماسیون کند.