ثبت نام

فرآیند برندسازی

چگونه نام یک برند را طنین انداز کنیم؟

یک نام درخشان، اصلی ترین تمایز برند شما است. این امر به ایجاد آگاهی و انتقال معنا کمک می کند.
اپل Apple بدون نامش چه خواهد بود؟ شرکت های فناوری نوآورانه زیادی در سراسر جهان وجود دارند ، اما اپل از این برند برخوردار است. نام، بستر اساسی را برای برند تجاری فراهم می کند و این اولین نشانگر است که این شرکت متفاوت فکر می کند.
نام اپل قدرت زیادی کسب می کند ، زیرا با مصرف کنندگان طنین انداز می‌شود. این یک نشان اعتماد است. دیوید اوکر در مدیریت برند تجاری می نویسد: یک نام می تواند به محض تأسیس ، مانعی اساسی برای ورود باشد. قدرت نام هایی مانند Velcro ، Formica و Kodak را در نظر بگیرید. در حقیقت ، یک نام می تواند مفیدتر از حق ثبت اختراع که دفاع از آن دشوار و پرهزینه است، باشد.

یک نام درخشان صحنه را برای برند رقم می زند. این امر وقتی آشکار می شود که لیست 100 برند برتر را می خوانید. نام‌هایی را مشاهده می کنید که بلافاصله به معنا و اعتماد را منتقل می‌کنند: Google، VISA، Coca-Cola، Facebook، Amazon.com، Disney، Starbucks، Subway، FedEx، Red Bull، Twitter and Shell.

بدون هیچ تفسیر و توضیح دیگری، این شرکت ها را می شناسید. شما می دانید که آنها چه هستند ، چه چیزی آنها را نشان می دهند ، و کجا آنها مناسب هستند (یا متناسب نیستند). نام تجاری، ظرف معنی است. ممکن است ما برندهای symbols یا mascot را بشناسیم ، اما ما آن‌را ارجاع داده و در مورد نام آن صحبت می کنیم.

به همین دلیل نامگذاری نام تجاری شما بسیار مهم است. روند نامگذاری برند چیزی نیست که شما آن را به یک کمیته یا چند جلسه طوفان مغزی با نمایندگی خود واگذار کنید. نامگذاری نام تجاری شما - چه شرکت ، چه محصولات یا خدمات شما - تصمیمی است که می تواند آینده و مسیر شغلی شما را شکل دهد.

در این مقاله مقدمه ای برای فرایند نامگذاری برند پیدا خواهید کرد. شما یک روش منظم در تولید و انتخاب نام های تجاری و نحوه آزمایش آنها خواهید آموخت. این یک رویکرد اثبات شده است ، اما به راستی رسیدن به آن زمان و خلاقیت لازم دارد.

چهار نوع از نام‌های تجاری:

زیبایی نامگذاری برند شما این است که باعث خلاقیت می شود.
انعطاف پذیری زیادی برای تولید و انتخاب نام مناسب برای برند شما وجود دارد. می توانید کلماتی مانند Twitter یا Kodak اختراع کنید. می توانید از یک اسم توصیفی مانند PayPal یا Toys R Us استفاده کنید. حتی می توانید نام تجاری خود را پس از موسس مانند John Deere یا J.P. Morgan بگذارید.

شما گزینه های زیادی دارید چهار دسته اصلی از نام های تجاری وجود دارد.
نام توصیفی: نشان می دهد که شرکت ، محصول یا خدماتی که انجام می دهد، چیست.
نام های تجاری توصیفی قدیمی ترین کلاس از نام های تجاری است. به عنوان مثال John Dee نابرند شرکتDeere است. این شرکت در سال 1837 تأسیس شده است و نام آن از بنیانگذار آن گرفته شده است.
همچنین نام‌های توصیفی برای توصیف مشاغل مؤثر هستند. PayPal یک شرکت پرداخت است. Subway ساندویچ های زیر آب را سرو می کند. این نام ها به وضوح موقعیت برند را مشخص می کنند و مصرف کنندگان را قادر می سازند محصولات و خدمات را تشخیص دهند و چه زمانی آنها را انتخاب کنند.

خطای یک نام توصیفی این است که می تواند محدود کننده باشد. به عنوان مثال، Salesforce.com بعنوان ارائه دهنده نرم افزار CRM که بر اتوماسیون نیروی فروش متمرکز است ، تأسیس شد. این شرکت به طور چشمگیری در یک شرکت محاسبات ابری تکامل یافته است. این شرکت برنامه های متنوعی را ارائه می دهد که فراتر از تیم های فروش هستند. نام این شرکت نسبت به سال 1999 بسیار کم اهمیت شده است.

کلمات اختصاری: مخفف نام توصیفیبسیاری از مارک های شناخته شده جهان کلمات اختصاری هستند: GE، UPS، IBM، SAP، HP و TD که نام های معدودی دارند.

اکثر کلمات اختصاری از نام‌های عملکردی تکامل می یابند به صورت عمدی یا ارگانیک ، نامهای توصیفی را می توان در تکه های اندازه نیش جمع کرد. به عنوان مثال ، گفتن AFLAC از شرکت بیمه زندگی خانواده آمریکایی یا GEICO ساده تر از شرکت بیمه کارمندان دولت است.

علامت اختصاری می تواند سریع گفته شود ، به راحتی به یاد بیاید و به راحتی تجاری شود. اما ، و این یک چیز بزرگ است ، اما آنها فاقد یک روح هستند.

خطای اصلی کلمات اختصاری این است که آنها کشتی های خالی هستند. آنها از واژگان دیگر در فرهنگ و لغت نامه ما استخراج نمی شوند ، و حتی با استفاده از کلمات اختصاری ، معنای زیادی جذب نمی شوند. آنها فقط یک گروه از نامه ها هستند.

نام های اختراع شده: کلمات ساختگیبرخی از نمادهای مشهور کلمات اختراع شده اند: Kodak ، Xerox ، Acura و گوگل. آنها نامهایی هستند که بطور خاص برای نشان دادن یک برند ایجاد شده اند.

کلمات اختراع شده بسیار قدرتمند هستند ، زیرا آنها هیچ چمدانی به همراه ندارند. آنها کشتی های خالی هستند که برای نشان دادن یک برند طراحی شده اند.

اما استفاده از کلمات اختراع شده بسیار مشکل است. همه کلمات اختراع شده باعث می شوند نام های تجاری قانع کننده باشند. بهتر است از نامهای اختراع شده با ریشه های یونانی یا لاتین مانند Verizon ، Cingular یا Agilent خودداری کنید. به گفته استیو مانینگ ، بنیانگذار شرکت نامگذاری ایگور بین المللی ، "از آنجا که این نوع نام ها بر روی مفاهیم یونانی یا لاتین ساخته شده اند ، شما به بودجه تبلیغاتی یک شرکت بزرگ و غول پیکر جهانی نیاز دارید تا آنها را معنا کند و مردم آن را به خاطر بسپارد."

نامهای تجربی: بر اساس آنچه احساس یا تجربه برند منتقل می کند نامهای تجربی قدرتمندترین کلاس نامها هستند. اینجاست که نمادین ترین مارک ها ایستاده اند: Apple, Virgin, Caterpillar, and Oracle..

این اسامی عبارتهای موقعیت یابی هستند. آنها با تعیین انتظار از آنچه می خواهند انتخاب کنند به یک شرکت کمک می کنند تا در جای خود در بازار باشد.

بزرگترین مانع در ایجاد نام تجربی ، اتصال معنی به نام تجاری است. این امر مستلزم درک عمیقی از شغل شما و آنچه قبل از شروع مراحل نامگذاری در نظر گرفته شده است. اگر نام خارج از همگام سازی با موقعیت یابی تجارت باشد ، تأثیر خود را از دست می دهد.

نقشه رقابتی
قبل از شروع طوفان مغزی یا قرار دادن قلم روی کاغذ ، اولین قدم این است که منظره رقابتی را برای برند خود ترسیم کنید.
برای شروع پروژه نامگذاری خود ، لیست کاملی از همه رقبا در نام تجاری خود تهیه کنید. هم رقبای مستقیم و هم غیرمستقیم را در نظر بگیرید. همانطور که نام ها را جمع می کنید ، آنها را به چهار دسته تقسیم می کنید:
• توصیفی
• کلمات اختصاری
• اختراع شده
• تجربی

هنگامی که لیست کاملی داشتید به دنبال روند باشید:
• کلمات یا عبارات مشترک چیست؟
• قراردادهای نامگذاری چیست؟ به عنوان مثال ، آیا رقبا در یک گروه بیشتر از سایر دسته ها تجمع می کنند؟
• نام رقبا چه نگرش یا اعتقادی را برمی انگیزد؟
• کدام مارک ها بیشتر از همه مشخص هستند و چرا؟
با نقشه برداری از منظر رقابتی ، دو مزیت برای فرآیند نامگذاری برند شما ایجاد می کند. ابتدا ، به شما امکان می دهد آنچه را که مخالف هستید ببینید. دوم ، یک تصویر واضح از زمین بازی به شما می دهد که کمک می کند دستورالعمل هایی را برای پروژه نامگذاری خود تهیه کنید.

تعیین دستورالعمل های نامگذاری برند
نامگذاری برند شما استراتژیک است. این برای مدت طولانی بخشی از تجارت شما خواهد بود. قدم بعدی در فرآیند نامگذاری برند تعریف این نکته است که نام شما چه چیزی را نشان می دهد و چگونه از شغل شما پشتیبانی خواهد کرد. این کار با نام برند شما شروع می شود. آیا این یک محصول ، خدمات یا خود کسب و کار و شغل است؟ نام شما بر نحوه نامگذاری شما تأثیر خواهد گذاشت.

دفترچه یادداشت ها ، یادداشت های مهم و اصطلاح نامه ها
تولید اسامی یک فرآیند خلاقانه است و اگر به خودتان آزادی کاوش بدهید به بهترین وجه کار می کند. به طور گسترده و همه جانبه شروع کرده و لیست نام ها را ایجاد کنید.

نام دامنه
یک تصمیم مهم در فرایند نامگذاری این است که تعیین کند آیا این برند به نام دامنه احتیاج دارد یا خیر. اگر شرکتی را نامگذاری می کنید ، می توانید دامنه را تضمین کنید. ممکن است با داشتن یک محصول یا خدمات ، عرض جغرافیایی بیشتری داشته باشید و به یک نام دامنه احتیاج نداشته باشید. نیاز به نام دامنه به این بستگی دارد که شما چگونه مارک تجاری را تبلیغ و معرفی می کنید.
یافتن نام دامنه در دسترس .com بسیار سخت است ، مگر اینکه شما با کلمات اختراعی کار می کنید. حتی یافتن نام دامنه برای جفت سازی منحصر به فرد کلمات بسیار چالش برانگیز است. این فرض است که همه نامهای خوب ثبت شده اند ، اما این بدان معنا نیست که از همه نامهای دامنه استفاده می شود.

لیست کوتاه از نام‌های تجاری
می توانید هر نام را در لیست خود امتحان کنید ، اما ایده خوبی است که قبل از ادامه کار ، لیست را جمع‌آوری کنید. برای کمک به انتخاب سه نام برتر من ، پنج نفر را درگیر کردم تا پنج مورد دلخواه خود را از لیست بیست نام من انتخاب کنند. من لیست ها را از هر شخص جمع کردم و بعد نگاه کردم تا ببینم کدام نام ها بالاترین رای را دارند.
سه نام به عنوان نام های تجاری بالقوه ظاهر شدند:
• Fox Hunt، یک نام تجربی
• AYA ، یک نام اختراع شده
• LEAPJob ، یک نام توصیفی
در این مرحله ما یک بررسی انجام دادیم. AYA متناسب با دستورالعمل های مارک ما است ، اما فاقد چیزی است. این با دو نام دیگر جمع نمی شوند ، بنابراین ما آن را کنار گذاشتیم.
ممکن است شما در این مرحله قرار بگیرید و متوجه شوید که هیچ یک از نامهای شما به اندازه کافی خوب نیستند. این اتفاق می افتد این یک بخش طبیعی از روند نامگذاری برند است. نکته اصلی این است که اجازه ندهید این عیب شما را عقب نگه دارد. با انتخاب یک نام فقط به دلیل وجود آن ، از سازش خودداری کنید. اگر هیچ یک از نامهای شما به اندازه کافی خوب نبود ، به مرحله تولید نام برگردید.

کمیته تعیین نام هاشایان ذکر است که کمیته ها نوعی خلاقیت هستند. اجازه ندهید که آنها در هر مرحله وارد روند نامگذاری شما شوند. تیم نامگذاری خود را عمداً انتخاب کنید. چه کسی تولید اسامی می کند؟ چگونه اسامی را آزمایش می کنید؟ چه کسی به انتخاب لیست کوتاه کمک می کند؟ این افراد چه صلاحیتی را به این فرآیند می آورند؟ زودتر تیم نامگذاری خود را بسازید. هیچ چیز ناامید کننده تر از داشتن ده ها صدا و نداشتن راهی برای پیشروی نیست.

پنج ویژگی برای تست نام تجاری شما
یک ارزیابی سریع از نام های تجاری خود انجام دهید و هر یک از پنج ویژگی را در نظر بگیرید:
• متمایز: چگونه نام در میان رقابت مشخص می شود؟
• صدا: نام را با صدای بلند بگویید. صداش چطوره؟ آیا گفتن آن آسان است؟ شاعرانه است؟
• چسبندگی: آیا یادآوری نام آسان است؟ چند بار باید قبل از یادآوری آن را بشنوید؟
• بیان: آیا این نام نشان می دهد که مارک شما در مورد چیست؟ آیا با شخصیت برند شما مطابقت دارد؟
• ظاهر: این کلمه در چاپ چگونه به نظر می رسد؟ آیا به نظر می رسد به خوبی به نظر می رسد؟
یک نام تجاری درخشان در هر پنج ویژگی برتر خواهد بود.

تست لوگو

اگر از این نام خوشحال هستید و با موضوعات آزمون خود درحال تغییر است ، قدم بعدی تهیه یک لوگو است. یک لوگو به شما کمک می کند تا تاثیر بصری نام خود را اثبات کنید. لوگو ها و کلمات کلیدی را مخلوط و مطابقت دهید
بهترین قسمت برای توسعه چندین نام و لوگو این است که می توانید بهترین عناصر هریک را با هم مخلوط کرده و مطابقت دهید.
خلق نام تجاری صبر و شکیبایی می خواهد.
بزرگترین مانع برای انتخاب نام درخشان برای برند شما زمان است. بسیاری از شرکت ها حاضر نیستند زمان یا منابع لازم را برای انتخاب نامی انتخاب کنند که بتواند نام تجاری آنها را تقویت کند. این اشتباه است.اگر می خواهید یک برند مهم را بسازید ، درست آن را انجام دهید.
مثلث مدیریت پروژه استدلال می کند که کیفیت از دو یا سه معیار بدست می آید:
• زمان
• منابع
• پول نقد
اگر وقت یا منابع لازم برای سرمایه گذاری در فرآیند نامگذاری را ندارید ، باید هزینه کنید. این در حالی است که شما باید یک آژانس نامگذاری را استخدام کنید و بودجه قابل توجهی برای به دست آوردن نام دامنه اختصاص دهید. آژانس منابع لازم را برای انجام کار فراهم می کند.اگر پول نقدی ندارید ، باید برای یافتن و آزمایش یک نام درخشان ، وقت و منابع خود را سرمایه گذاری کنید. بهترین دوره عملی این است که به تیم خود زمان و مکان مورد نیاز برای کشف و آزمایش نام ها اختصاص دهید. نود روز ف یک چهارچوب زمانی مناسب است. این بدان معنا نیست که کار تمام وقت شما، تولید و آزمایش نام است. در عوض یک ساعت در روز برای روند کار ، بودجه کنید.
با سرمایه گذاری زمان مناسب برای به دست آوردن آن می توانید همه تفاوت ها را در جهان ایجاد کنید. یک نام تجاری درخشان می تواند پایه و اساس کسب و کار شما را به عنوان رهبر در رده خود قرار دهد.